Kolejna inwestycja drogowa w Andrychowie

Kolejna inwestycja drogowa w Andrychowie

Co dalej z drogami w Andrychowie i w okolicach?

Andrychowscy kierowcy oraz inni, którzy przyjeżdżają do miasta czy też przejeżdżają przez jego okolice, nie zawsze są zadowoleni z aktualnego stanu dróg w mieście. Wszyscy, nie wyłączając władz miejskich i innych podmiotów, zdają sobie sprawę z tego, że stan ten można znacząco polepszyć, niestety nie wszystkie zamierzenia i plany można zrealizować, a przynajmniej nie w taki czasie, który byłby dla wszystkich satysfakcjonujący.

Oczywiście – niektóre inwestycje powinny być wykonane na „już”, jednak, jak wiadomo, projekty związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury drogowej i szerzej – transportowej – są jednymi z najbardziej kosztownych i skomplikowanych do przeprowadzenia.

W zależności od tego, jaki jest aktualny stan dróg w danej miejscowości i na jakiej trasie czy trasach się znajduje, takie inwestycje można zrealizować wcześniej lub później.

Ta „kwestia” dotyczy właśnie Andrychowa, który nadal nie posiada swojej obwodnicy, a ta będzie mogła powstać wtedy, gdy – jako część większego projektu – zostanie zrealizowana w jego ramach. Obwodnica z pewnością nie powstanie zatem wcześniej niż przed oddaniem do użytku drogi znanej jako Beskidzka Droga Integracyjna. Nie stanie się to wcześniej niż za co najmniej kilka lat.

Zanim powstanie obwodnica…

Czy w ciągu najbliższych lat nie można zrobić niczego, co realnie poprawiłoby bezpieczeństwo i komfort użytkowników dróg w mieście? Nie do końca.

Zanim dojdzie do wybudowania obwodnicy Andrychowa, udało się już m.in. uruchomić część drogi, którą powszechnie nazywa się miniobwodnicą, a chodzi o ulicę Przemysłową, która choć w pewnym stopniu spełnia funkcje pełnowymiarowej obwodnicy miejskiej.

Było to już dość dawno temu, w ostatnim czasie jednak również udało się zrealizować inwestycje z obszaru drogowego.

Powstał m.in. łącznik między popularnymi ulicami – Tkacką i Krakowską. Obecnie planowane jest wybudowanie nowego połączenia między kolejnymi ulicami w Andrychowie. Tym razem nowy odcinek połączy ulice: Dąbrowskiego i Wyzwolenia.

Mimo realizowania kolejnych inwestycji, stan dróg w Polsce nadal jest niezadowalający, dlatego każde działanie zmierzające do polepszenia jego jakości jest bardzo istotne.