Nowe barwy dla ZSS w Inwałdzie

Nowe barwy dla ZSS w Inwałdzie

Koniec wakacji już za moment. Początek września to powrót do szkół uczniów w całej Polsce. Póki co nic nie zapowiada nauki hybrydowej. Dlatego też dla wielu placówek na terenie całego kraju okres wakacyjny należał do wybitnie pracowitych. Przyszła bowiem pora na remonty i drobne prace naprawcze, a także właściwe przygotowanie klas i korytarzy na kolejny rok szkolny. Nie inaczej było w przypadku szkoły w Inwałdzie.

Dużo zmian w nadchodzącym roku

Tegoroczne wakacje dla Zespołu Szkół Samorządowych przebiegały bardzo pracowicie. Postanowiono bowiem odnowić część korytarzy a także sal. Dodatkowo zaplanowano również uporządkowanie terenu przed budynkami i nadaniu mu nowego wyglądu. Przede wszystkim bardziej wyrazisty charakter otrzymały korytarze w pawilonach „B” i „C”. Zostały one nie tylko odświeżone, ale również zmieniono ich barwy. Dodatkowo postawiono na nowe lamperie z tynku mozaikowego. Ponadto w pawilonie „C” zajmowanym przez klasy nauczania wczesnoszkolnego trzy pomieszczenia zyskały nowy, jasny wygląd. Na tym jednak nie koniec zmian w placówce. Dzięki zaangażowaniu osób zarządzających Zespołem Szkół naprawiono i odmalowano przy strony ogrodzenia oraz bramę wejściową.

Podziw dla pracowników technicznych

Remonty należą do częstych zjawisk w placówkach szkolnych. Tu jednak na uznanie zasługuje fakt, iż wszystkie zmiany zachodzące podczas wakacji własnym sumptem, a co ważniejsze za własne pieniądze Inwałdzkiego Zespołu Szkół. Warto również podkreślić, że to nie udało by się, gdyby nie ogromne zaangażowanie pracowników technicznych. To oni w dużej mierze przyczynili się do zmian i nie ukrywajmy, dużo bardziej atrakcyjnego i przyjaznego wyglądu poszczególnych budynków.

Dodatkowo, o czym poinformował dyrektor placówki dzięki nakładowi środków finansowych Urzędu Miejskiego w części zajmowanej przez przedszkole powstała dodatkowa toaleta z łazienką. Takie zmiany z pewnością wpłyną na komfort uczniów, ale i nauczycieli. W końcu czego się nie robi dla dobra dzieci.