Młody mieszkaniec Oświęcimia zatrzymany przez policję za łamanie zakazu kierowania i posiadanie narkotyków

Młody mieszkaniec Oświęcimia zatrzymany przez policję za łamanie zakazu kierowania i posiadanie narkotyków

Podczas rutynowej kontroli drogowej przeprowadzonej przez funkcjonariuszy oświęcimskiej grupy Speed, 22-letni mężczyzna z gminy Oświęcim został zatrzymany. Pomimo faktu, że decyzją sądu nie miał prawa siadać za kierownicę oraz że zostały mu odebrane uprawnienia do kierowania pojazdami, zdecydował się na ten niebezpieczny czyn. Dodatkowo, znajduje się pod podejrzeniem posiadania substancji narkotycznych oraz prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem metamfetaminy.

W niedzielne popołudnie (5.05.2024) stróże prawa dbali o bezpieczeństwo ruchu drogowego na terenie oświęcimskiej gminy. Dokładnie o godzinie 14, na ulicy Pławskiej w Brzezince, zdecydowali zatrzymać do kontroli samochód marki Peugeot, którego kierujący zachowywał się podejrzanie – nie utrzymywał prostego toru jazdy. Za sterami pojazdu siedział 22-latek, mieszkaniec owej gminy.

Test alkomatem na obecność alkoholu w wydychanym przez mężczyznę powietrzu dał wynik negatywny. Jednak badanie przy użyciu narkotestu okazało się pozytywne. W ślinie 22-latka wykryto ślady metamfetaminy. Przy przeszukaniu pojazdu, policjanci natrafili na małą paczkę zawierającą amfetaminę. Jakby tego było mało, mężczyzna prowadził auto pomimo sądowego zakazu kierowania i cofnięcia mu uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Ze względu na powyższe wykroczenia, młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Policji w Oświęcimiu. Tam pobrano od niego próbkę krwi na potrzeby badań toksykologicznych.