Beata Smolec nowym burmistrzem Andrychowa. Tomasz Żak przegrywa drugą turę wyborów samorządowych

Beata Smolec nowym burmistrzem Andrychowa. Tomasz Żak przegrywa drugą turę wyborów samorządowych

Andrychów, małe miasto w Polsce, doczekało się decydującej zmiany w lokalu rządowym po tym, jak mieszkańcy w drugiej turze wyborów samorządowych przekazali swoje poparcie Beacie Smolec, pokonując dotychczasowego burmistrza, Tomasza Żaka. Była to nieprzewidziana sytuacja, gdyż większość obserwatorów spodziewała się, że Żak ponownie objąłby stanowisko.

Na terenie gminy Andrychów odbyły się dogrywkowe wybory, które były konieczne do ostatecznego wybrania burmistrza, a dwóch głównych kandydatów do tej roli to były Beata Smolec, pełniąca dotąd obowiązki wicestarościny, oraz Tomasz Żak – urzędujący burmistrz. Wyniki te były szczególnie istotne dla lokalnej społeczności i mogły zdecydować o kierunku działań na najbliższe lata.

Zakończenie drugiej tury wyborów przyniosło jednak niespodziewany rezultat: Tomasz Żak uzyskał 7076 głosów, co stanowiło 49,69% wszystkich oddanych głosów, a Beata Smolec zdobyła 7165 głosów, co dawało jej niewielką przewagę i wynosiło 50,31% poparcia. Ta niewielka różnica była wystarczająca do tego, aby Smolec mogła objąć stanowisko burmistrza.