Zabezpieczono nielegalne papierosy i alkohol w Andrychowie

Zabezpieczono nielegalne papierosy i alkohol w Andrychowie

Odnotowano, że funkcjonariusze z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach podjęli działania w sprawie potencjalnego posiadania nielegalnych papierosów i alkoholu przez mieszkańca Andrychowa.

Dnia 25 października policjanci dotarli do adresu, który został wytypowany na terenie Andrychowa. Na miejscu zastali 48-letniego mężczyznę, rezydenta tego miasta. W trakcie przeprowadzonego przeszukania, w garażu oraz samochodzie mężczyzny, odnaleziono znaczną ilość papierosów różnych marek i alkoholu, które nie posiadały polskich znaków akcyzowych.

Podczas tej operacji, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 180 tysięcy sztuk papierosów oraz prawie 80 litrów spirytusowych wyrobów, które również nie miały polskich znaków akcyzowych.

Policja podała do wiadomości publicznej, że 48-letni mężczyzna, będący właścicielem nielegalnych artykułów, został zatrzymany. Następnie został on przeniesiony do specjalnego pomieszczenia dla zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach.