Celebrowanie nowej inwestycji w Andrychowie z akcentem sportowo-charytatywnym

Celebrowanie nowej inwestycji w Andrychowie z akcentem sportowo-charytatywnym

Andrychów stał się miejscem głośnej celebracji w niedzielę, 24.09. Miasto hucznie świętowało nie tylko zakończenie nowych projektów inwestycyjnych, ale także stało się areną sportowych rywalizacji. Przy tej okazji, odbyły się również akcje charytatywne. Wydarzenie zamknęła niesamowita prezentacja pokazu laserowego.

Niedzielna uroczystość w Andrychowie była poświęcona dwóm nowym inwestycjom: remontowi Stawu Anteckiego i rewitalizacji Pańskiej Góry. Były to obiekty o szczególnym znaczeniu, stanowiące jedne z najbardziej kosztownych projektów realizowanych w tym mieście. Pomimo wielu trudności, zarówno finansowych, jak i społecznych, które wystąpiły w trakcie realizacji tych inwestycji, ich finalny rezultat przyniósł mieszkańcom nowe możliwości rekreacyjne, dodając do miasta nowy wymiar wypoczynku.

Przed południem tego samego dnia ponad 200 entuzjastów biegania i spacerowania udało się na linię startu, chcąc wziąć udział w Biegu po Serce Zbója Spod Złotej Górki, który miał charakter charytatywny. Najmłodszy uczestnik, 4-letni Marek Rajda, oraz najstarsza zawodniczka, 76-letnia Mieczysława Prus, byli wyrazem szerokiego spektrum wieku uczestników tego biegu. Najbardziej efektywnym zawodnikiem okazał się Tomasz Zaręba z numerem startowym 78, który pokonał rekordową liczbę okrążeń wokół stawu – aż 89.